2019

Trail-running: 87Km Indian Summer Ultra Trail  

Trail-running: 35Km Run Forest Run Springendal

Trail-running: 43Km Run Forest Run Hondsrug (1ste plek dames)

Trail-running: 43Km Indomit Bombinhas Brazilië (2de plek dames/ 10de overaal)

Trail-running: 43Km Run Forest Run Gasselte

Trail-running: 35Km Vuurtoren Canitrail Ameland (1ste plek overaal)

Trail-running: 35Km Run Forest Run Dwingelveld

Triatlon: Run Forest Run Cross Triatlon XXL 

Hardlopen: 3de plek Blauwbek halve-marathon: 1h43'10''

Canicross: 2de plek Canicross Norg korte (3Km in 10'12'') 

2018

Canicross: 2de plek Noord Nederlandse Kampioenschap lange (5Km in 21'30'') 

Canicross: 1ste plek Baggelhuizercross korte (2km in 9')

Canicross: 7de plek op de NK Canicross korte (2,8 km in 12')

Canicross: 4de plek op de NK Canicross lange (4,8Km in 20')

Canicross: 5de plek bij de Canicross Bovenveen lange (4,2Km in 18'23'')

Canicross: 1ste plek Canicross Veenhuizen (5Km: 21'21'') 

Canicross: 5de plek Water Canicross Amsterdamse Bos lange (7Km: 31'02'')

Canicross: 1ste plek Lexis Canicross Zuidwolde lange (5Km in 22'34)

Hardlopen: 4Mijl van Groningen: 28'01''

Hardlopen: Half marathon from Haren: 1h37'54'' (PR)

Hardlopen: 2de plek Kleine Wielenloop 16,1km: 1h16'27'' (PR) 

Hardlopen: 1ste plek Leeuwarden - Marsum - Leeuwarden 10Km: 44'27''(PR) 

Trail-running: 21Km O Rei da Montanha (1ste plek dames)

Trail-running: 25Km Dolimiti extreme Trail

2017

Hardlopen: 2de plek Decemberloop Peize 5km: 21'15" (PR)

Hardlopen: Sneek Marathon: 3h59'46'' (PR)

Hardlopen: XRun Half-marathon: 1h46'29"

Hardlopen: Barcelona Marathon: 4h15'37''

Hardlopen: Nacht van Groningen 5Km: 22'57'' 

Hardlopen: TaMarathon: 4h22'03''

Trail-running: 50Km Trail Run Terschelling

Trail-running: 15Km Run Forest Run Springendal

Trail-running: 34Km Wisenttrail 

Trail-running: 43Km Run Forest Run Gasselte 

Trail-running: 25Km Run Forest Run Appelscha

Canicross: 2de plek Noord Nederlandse Kampioenschap lange (5Km in 23'30'') 

Canicross: 3de plek Baggelhuizer Canicross lange (6Km: 31'03'') 

Canicross: 3de plek Canicross Kibbelveen lange (5,8Km in 27') 

2016

Hardlopen: Ameland Half Marathon: 1h50’ 09’’

Hardlopen: 4mijl van Groningen: 30’ 01’’

Hardlopen: Nacht van Groningen 5Km: 23’08’’

Trail-running: 30Km Run Forest Run Holtingerveld

2015

Hardlopen: Mizuno 10Km Sao Paulo: 47’05’’ 

Hardlopen: Sao Paulo Night Run 5Km: 21’38’’

Canicross: 1ste plek Sao Paulo Dog Run (2Km in 7'50'')

Judo: 1st place in the Sao Paulo Regional Championship (2nd division)

Zeilen: 2th place in the Brazilian trials for the Pan-American Games (Hobie Cat 16 Class)

2014

Zeilen: 4th place in the Brazilian trials for the Olympic Games (Nacra 17 Class)

Zeilen: 2nd place in the Ilhabela International Sailing Week (HPE 22 Class Overall)

Hardlopen: Circuito das estacoes Sao Paulo 5Km: 24’25’’

Judo: 2nd place in the Sao Paulo Regional Championship (2nd division)

2013

Brazilian jiu-jitsu: 3rd place in the Sao Paulo Regional Championship (Brown and Black Belts)

2012

Brazilian jiu-jitsu: 3rd place in the Pan American Championship (Purple Belt | Feather Weight)

Brazilian jiu-jitsu: 2nd place in the Argentine National Championship (Purple Belt | Feather Weight)

Brazilian jiu-jitsu: 1st place in the Sao Paulo Regional Championship (Purple Belt | Feather Weight)

 

2009

Brazilian jiu-jitsu: 3rd place in the Sao Paulo Regional Championship (Blue Belt | Light Weight)

Zeilen: 1st place in the Brazilian National Championship (Hobie Cat 16 Class Newcomers)

2008

Brazilian jiu-jitsu: 1st place in the Brazilian National Championship (White Belt | Medium Weight)

Brazilian jiu-jitsu: 1st place in the International Championship (White Belt | Medium Weight)

 

2006

Zeilen: 8th place in the Woman’s World Championship (Snipe Class)

 

2003

Zeilen: 1st place in the Woman’s Brazilian National Championship (Snipe Class)

 

2001

Zeilen: 2nd place in the South American Championship (Laser 4.7 Class Overall)

Zeilen: 3rd place in the Brazilian National Championship (Laser 4.7 Class Women)

 

2000

Zeilen: 1st place in the South American Championship (Laser 4.7 Class Women)

Zeilen: 1st place in the National Ranking (Laser 4.7 Class Overall)

Zeilen: 3rd place in the Brazilian National Championship (Laser 4.7 Class Women)

Zeilen: 1st place in the Sao Paulo Regional Championship (Laser 4.7 Class Overall)

 

1999

Zeilen: 1st place in the Sao Paulo Regional Championship (Laser 4.7 Class Overall)

Zeilen: 2nd place in the Sao Paulo Regional Championship (Optimist Class Women)

 

1998

Zeilen: 1st place in the Sao Paulo Regional Championship (Optimist Class Women)

 

1997

Zeilen: 2nd place in the Sao Paulo Regional Championship (Optimist Class Women)

 

1996

Zeilen: Sailor of the year in Sao Paulo, Brazil (Optimist Class)

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!